Haber

Floor Curling Junior Grup Müsabakaları Nevşehir’de Başladı

2022-2023 Okul Sporları Yer Curling Genç Kız – Erkek Grup Müsabakaları, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde Nevşehir’de başladı.

Damat İbrahim Paşa Spor Salonu’nda gerçekleştirilen maçlara Nevşehir, Adana, Gaziantep, Hatay, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Mersin, Niğde, Osmaniye, Şırnak, Yozgat, Diyarbakır ve Elazığ’dan 60 takım katıldı.

Müsabakalar erkekler, kızlar ve karma takımlar olmak üzere üç kategoride yapılır.

Müsabakalarda her kategoride ilk 4’e giren takımlar, 3-5 Haziran tarihlerinde Karaman’da yapılacak Türkiye Şampiyonası müsabakalarına küme şampiyonu olarak katılacak.

Müsabakaların açılışında konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, sporcuların çok özel bir şehre geldiklerini söyledi.

Nevşehir’de her hafta ulusal veya uluslararası maç oynandığını belirten Özdemir, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden sporcuları ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Bundan sonra da bu tür organizasyonların devam edeceğini belirten Özdemir, “Nevşehir’e ilk defa gelen sporcular varsa dünyanın en değerli turizm yerlerinden biri olan Kapadokya’yı mutlaka gezmenizi ve tanımanızı tavsiye ederim. ” söz konusu.

haber-sariyer.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu